Galatasaray’ın Fildişili yıldızı Dider Drogba için beklenen an geldi çattı
Galatasaray’ın Fildişili yıldızı Dider Drogba için beklenen an geldi çattıGalatasaray’ın Fildişili yıldızı Dider Drogba için beklenen an geldi çattıGalatasaray’ın Fildişili yıldızı Dider Drogba için beklenen an geldi çattıGalatasaray’ın Fildişili yıldızı Dider Drogba için beklenen an geldi çattı
Galatasaray’ın Fildişili yıldızı Dider Drogba için beklenen an geldi çattı

Galatasaray‘a geçtiğimiz sezonun devre arasında transfer olan Drogba için artık yeni bir perde açılabilir. Sarı kırmızılıların sözleşme yenilemek için uğraştığı Fildişili yıldız, istediği yüksek bedellerle Galatasaray yönetimini zor durumda bırakmıştı. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Drogba’nın artık başka takımlarla görüşmesine bir engel de kalmayacak.

BEDAVAYA GİDEBİLİR
Golcü futbolcunun sözleşmesinin bitimine artık 6 ay kaldı. Kurallara göre Didier Drogba artık istediği kulüple transfer görüşmesi yapacak. Galatasaray ile yeni sözleşme yapmayan Drogba’nın bedavaya gitme ihtimali de böylelikle ortaya çıktı. Galatasaray hem yıldız oyuncusunu kaybedebilir hem de bu transferden kasasına 1 kuruş bile girmeyebilir. Drogba’ya geçen sezonun yarısı için 2 milyon Euro garanti para veren sarı kırmızılı ekip, bu yıl için de 4 milyon Euro garanti para ödeyecek. İmza parası olarak da 1,5 sene için 4 milyon Euro veren Galatasaray, maç başı ücret olarak 15’er bin Euro ödüyor. Yani Drogba’nın 1,5 yıllık maliyeti vergiler ve primler hariç 11 milyon Euro oldu. Eğer Galatasaray, Didier Drogba ile yeni sözleşme yapmazsa 25 milyon TL’nin üzerinde ödeme yaptığı futbolcusunu bedavaya kaptıracak.

Drogba’nın diğer kulüplerle görüşme opsiyonu bu gece 00:00’dan itibaren geçerli olacak.

Etiketler : ,

Yorum yaz