Libyalı askerlere Isparta’da eğitim verilecek
Libyalı askerlere Isparta’da eğitim verilecekLibyalı askerlere Isparta’da eğitim verilecekLibyalı askerlere Isparta’da eğitim verilecekLibyalı askerlere Isparta’da eğitim verilecek
Libyalı askerlere Isparta’da eğitim verilecek

Libya ordusunun yeniden yapılanması süresince TSK ile yapılan anlaşma gereği Isparta İç Güvenlik Eğitimve Tatbikat Merkezinde eğitim verilecek er ve subay statüsündeki 3 bin Libyalı askerden 185’i, Afrıqıyah Havayolları’na ait AAW1212 sefer sayılı uçakla Süleyman Demirel Havaalanı’na indi.

Burada Isparta Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz ve beraberindekiler tarafından Türkçeve Arapça selam verilerek karşılanan askerler, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından otobüslerle eğitimin alacakları Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezi götürüldü. 

Havaalanında VİP salonunda Albay Said Hayfana ile görüşen Kurutmaz, Libyalı komutana eğitim içinTürkiye ve Isparta’yı seçtiği için teşekkür etti. Öte yandan uçaktan inen bazı Libyalı askerlerin zafer işareti yaparak tekbir getirdiği ve Libya bayrağı açtığı görüldü. 

Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezinde disiplin, fiziki kondisyon ve atış eğitimleri alacak Libyalı askerlere, 14 haftanın ardından düzenlenecek tatbikat ve mezuniyet töreni ile sertifika verilecek. 

Yorum yaz